13 черв. 2014 р.

Чистий, як душа українця


До 140 –річчя від дня народження, класика української літератури ,Марка Черемшини 13 червня  в Надвірнянській міській бібліотеці проведено літературний екскурс: « Чистий, як душа українця». Цей літературний екскурс присвячений висвітленню життєвого шляху та літературної спадщини Марка Черемшини -  співця покутського і гуцульського краю, послідовника Івана Франка, творчої постаті в українській літературу кінця XIX ст. початку XX ст.
  Ведуча бібліотекар читального залу, Вірста Христина  , розповіла користувачам ,що літературна спадщина М.Черемшини становить значний інтерес для сучасних читачів є неперехідною культурно-мистецькою вартістю в скарбниці української літератури.
   Марко Черемшина… Таке літературне ім’я обрав собі Іван Юрович Симанюк, син селянина -  гуцула з карпатської верховини. Назвався Черемшиною, бо любив понад усе срібно водний і стрімкий Черемош, над яким виріс. Народився в с. Кобаках ( тепер Косівського району Івано – Франківської обл..) 13 червня 1874 року. Закінчив Коломийську гімназію . 1896-1991 роках навчався на юридичному факультеті Віденського університету.  З 1906 року  займався адвокатською практикою в Делятині.
  Найкращі твори письменника становлять 4 цикли: « Карби», « Село за війни», « Парасочка», « Верховина». Ведуча коротко зупинилася на новелах « Карби», « Святицй Николай у гарті» , « Туга». Марко Черемшина писав свої твори живою народною говіркою Гуцульщини.  Бібліотекар наголосила учням ,що 140 років минає з дня народження письменника, але сила, трагізм і людяність його творів не перестають хвилювати людей різного віку різної національності. Письменник високої культуру, чесності, правдивості помер у розквіті сил. Всіх вразила його несподівана і раптова смерть у квітні 1927 року. Його невмируще слово здобуло орлині крила і політ побачила і на вік полюбила Україна.
  Учням була зроблена презентація  книжкової виставки: « Співець селянської розпуки».




12 черв. 2014 р.

Професії які ми обираємо. Зроби вірний вибір


  Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Радимося з батьками ,вчителями ,знайомими, сперечаємося з друзями. Вивчаємо довідники, журнали « Куди піти навчатись» , « Студент» , намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію. З цього приводу юнацькою бібліотекою організовано день інформації: « Професії які ми обираємо. Зроби вірний вибір»
  Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Бібліотекар  Вірста Христина вирішила сьогодні у довірливій , а можливо , в жартівливій формі розкрити зміст різних сучасних професій, впустити учнів  у  світ юності, світ захоплень. Знайти своє покликання – значить виявити себе у праці, яка найкраще відповідала  б складові душі ,нахилам ,здібності. Правильно обрана професія це твоє покликання твоє щастя. На закінчення зав. бібліотекою сказала:  "Від того, на скільки вірно ви оберете  свій життєвий шлях, залежить ,яке місце у суспільстві ви будети займати. Ким би ви не стали, ви повинні бути людьми – добрими, працьовитими, правдивими, чесними, чуйними до чужого горя. Правильний вибір професії  принесе користь не тільки вам , а й Україні, людям. Існують десятки тисяч професій і спеціальностей і зорієнтуватися в них у їх великому світі допоможе юнацька бібліотека своєю виставкою ,де представлені  довідники ,брошури , буклети , журнали".
 Бібліотекою зроблено  виставку « Ярмарок професій».