22 січ. 2015 р.

Україна соборна – моя гордість і слава



22 січня бібліотекою проведено круглий стіл до дня Соборності : « Моя соборна, суверенна ,красуйсь  в калиновім вінку!».Зроблена книжкова виставка :« Україна соборна – моя гордість і слава» . 
 Зав. бібліотекою ознайомила  членів клубу: « Юність» з  історичною довідкою до дня Соборності України.
 Українська мрія – єдність, свобода , і незалежність.  Слово соборність включає в себе єдність і згуртованість. Ідея соборності стала загально національною мрією , невід ємною частиною всіх українських визвольних програм. Величезні жертви , віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну ,вільну та незалежну Україну.
  У січні 1918 року була проголошена Українська народна республіка (УНР) , а на територіях , які входили до складу Австро  – Угорської імперії утворилася Західно-Українська народна республіка ( ЗУНР).
 У грудні 1918и року лідери двох новоутворених держав у місті Фастові підписали договір про злуку обох українських держав в одну державну одиницю. Цей догові був урочисто проголошений у місті Києві на Софіївській площі  22 січня 1919 року як злука УНР і ЗУНР цей день ввійшов історію як День Соборності України.
 21 січня 1990 року сотні тисяч Українців стали з синьо – жовтими прапорами у живий ланцюг від Харкова до Львова та Івано – Франківська, аби маніфестувати духовну єдність мешканців Сходу і Заходу України як за поруку існування єдиної , соборної України.





5 січ. 2015 р.

Феномен Степана Бандери




 5 січня з  нагоди 106 річниці Степана Бандери в Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва проведено круглий стіл: « Степан Бандера   - символ Української нації». На свято були запрошені голова РДА Михайло Іваночко, голова міської ради  З. М. Андрійович та вояки АТО Антон Боєв та Василь Голіней .  Голова РДА М. Іваночко ще раз нагадав присутнім, що Степан Бандера ще за життя став символом високої ідейності та жертовної боротьби  за національне визволення України.
 Голова міської ради Андрійович пригадав автобіографію С. Бандери який народився 1 січня 1909 року  у Старому Угринові  Калуського району ,виростав у дусі українського патріотизму, свідомо взяв на свої плечі той хрест , під тягарем якого так і не зігнувся аж до підступної смерті від руки агента КДБ.
 На круглий стіл були запрошені  члени районного проводу Братства воїнів ОУН – УПА ,які порівняли незламну боротьбу за часів Степана Бандери з боротьбою Українських патріотів з АТО.  Голова проводу Михайло Юркевич з комбатами виконали повстанські пісні .
  Воїни АТО розповіли про героїчну боротьбу наших  побратимів, що наші молоді солдати своїм патріотизмом сколихнули всю українську та світову спільноту. Антон  Боєв знаходився у полоні терористів, але це не зламало його національних ідей.Юнацькою бібліотекою була зроблена виставка:  " Ти поляг, щоб не згораючи горіти".




Свята вечеря на столі



Напередодні святої вечері бібліотекою була проведена духовна година : « Христос Рождається – зоря всміхається». Сьогоднішня година є символом того , що Україна дуже багата:  своїми традиціями, культурою, колядками , духовністю. Те , що нас тут єднає , робить сильними . Ми знаємо, що за дверима інша дійсність, але життя – це не лише смуток переживання, а також і радість.
 Бібліотекар Семенишин Оксана розповіла дітям що  Різдво от ось застукає в наші двері . Наповнить домівки свіжими пахощами ялинки , присмачить медом кутю , задзвенить дитячими голосами у колядках запалить від Вифлеємської зорі свічку радості й надії . Тоді збирається вся родина за святвечірнім столом аби у злагоді і мирі відзначити День приходу на світ Сина Божого .
 Мабуть всі учні добре знають ,що до цього особливого вечора всі готуються заздалегідь. Дотримуючись звичаїв предків , 6 січня,  коли появиться перша зірка на небі збирається родина за святвечірньою трапезою, моляться , коштують 12 страв. Оселя має бути чисто прибрана й  прикрашена  - дідухом , ялинкою з Різдвяними подарунками , сіном  , яку за прадавнім звичаєм кладуть під скатертину. Під скатертиною по кутах повинні бути зубки часнику  - на здоров я та достаток, яблука на урожай  , горіхи на дружбу і злагоду в сім ї .
Найголовніша страва свят вечора кутя. Вона готується зі звареної пшениці, тертого маку, до яких додаються горіхи , мед, цукор, родзинки. Свята вечеря розпочинається і закінчується молитвою.