25 лют. 2017 р.

Ні! Я ще жива!

                                          
Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім я їй  - Леся Українка. І сьогодні у бібліотеці для юнацтва спільно із Союзом Українок відмічаємо 146-річницю народження безсмертної дочки Прометея, яка мужньо пройшла свій шлях так, що назавжди залишилася у пам  яті народній.
            З дітьми школи шляхетного юнацтва ми помандрували численними дорогами, що простелилися перед Лесею у всі кінці світу, вслухалися у її завжди живі поезії сповнені палкої любові до людей, до природи. Леся Українка своїми творами несла величезний вклад в українську літературу, хоча прожила коротке, про те надзвичайно цікаве життя -  життя сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Її твори користуються надзвичайною популярністю
                  Бібліограф Гавреленко Т.М. показала присутнім мультимедійний фільм: «Життя і творчість Лесі Українки».
                                           



24 лют. 2017 р.

Герої не вмирають


До вшанування героїв Небесної Сотні та 3-х роковин Революції Гідності спільно з учнями ліцею в клубі НГВУ проведено вечір пам яті: «Герої не вмирають». Ведучі Шпинта Надія перегорнули трагічну і героїчну сторінку українського народу на довгому і тернистому шляху до незалежності, і нагадали , що підчас революції Гідності з 18 -  20 лютого було поранено більше як тисячу людей, загинуло понад сто протестувальників. В пам ять загиблих прозвучали пісні та вірші декламовані ліцеїстами: «Герої не вмирають», «Україна – це ми», «Ангели майдану», «Повертайтеся живими». У віршах, драматичній сценці, хлопці і дівчата передали той біль і горе які пережили і переживають рідні вбитих у май данські дні. Серце рветься від великого болю та зневіри.
       Але, на привеликий          жаль, Небесною Сотнею не закінчився білдь і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу Україну. Захищаючи рідну землю від ворога. Сьогодні вони віддають найдорожче – своє життя. А ми говоримо їм: Повертайтеся живими!.
    Працівниками бібліотеки для юнацтва зроблена  книжкова  виставка: «Слава героям Небесної Сотні».

                                                                       







                                                                

                                          










                                                        

14 лют. 2017 р.

«Кохання найважливіший екзамен молоді».



 Круглий стіл: «Кохання найважливіший екзамен молоді».
Минули новорічні свята  відшуміли феєрверками та ніжно-золотистим шампанським. Щоб не засумувати, закохані вигадали собі своє свято – День Валентина, бо в історії є відомий факт, що священик на ім‘я Валентин, не зважаючи на заборону, вінчав закоханих.
  І ось, коли свіжим хрустом рипить під ногами сніг, дівчатка Надвірнянського ліцею в День Святого Валентина завітали у бібліотеку, щоб поговорити про кохання, яке є найважливішим екзаменом молоді.
  За філіжанкою чаю та солодощами пройшла жвава дискусія. На запитання бібліотекаря Сименишин О.В.: «Як ви думаєте, яка має бути справжня любов і чим вона відрізняється від звичайного захоплення» - дівчата відповіли:
Шовганюк Софія – «У моєму житті було перше кохання, це щось таке, що схоже на казку, коли я закохалася то перебувала не в реальному світі, а десь за хмарами. Любов робила мене добрішою, сильнішою, впевненою».
Шпинта Тетяна – «Щоб це світле почуття любові не згасало його потрібно увесь час підтверджувати словами та вчинками».
 На запитання бібліотекаря, що відчуває молодь, коли кохає , дівчата висловились: «Це найпрекрасніше почуття ,що може трапитися з людиною. Просто так тебе переповнюють емоції, ти живеш тільки тим, щоб бути поруч із тим кого любиш. Це справжня насолода. І ти нічого не можеш із цим зробити. І добре що не можеш…»
 В честь свята Валентина дівчата мали можливість продекламувати свої вірші про кохання ,так як відвідують літературну студію «Бистрінь» та люблять поезію.
 На закінчення зав бібліотекою побажала дівчатам повсякчас дарувати свою чисту, світлу, щиру, і непідробну любов іншим. І тоді світ неодмінно стане кращим.




                                     

  



 






                                           












11 лют. 2017 р.

Цілюща сила Стрітенської свічки

 
Стрітення Господа Ісуса Христа святкують у пам‘ ять про те, як Діва Марія разом із Йосипом принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на сороковій день після його народження яке відзначають 15 лютого.
 У народному побуті українці зі Стрітенням пов‘ язують надію на весну. Вважається, що цього дня зустрічається зима з літом. Особливо чудодійної сили набуває освячена на Стрітення свічка.
  Напередодні цього свята у бібліотеці було проведено майстер-клас по виготовленню декоративних свічок для освячення. Дітям розказали , що в цей день у церквах освячують свічки і вони вважаються цілющими, є сімейними оберегами, захищають людей від грому, блискавки, оберігають людей від лиха і хвороби і тримають їх у хаті цілий рік. Якщо занедужала дитина то найперша допомога запалена свічка та щира молитва батьків. У свою роботу дітки вкладали часточку свого серця і любові і сподіваються, що їхнім батькам сподобаються Стрітенські свічки зроблені їхніми руками.

       
                                                                           

                                        

2 лют. 2017 р.

Поетична година спогад

2 лютого у бібліотеці до 120-річчя Євгена Маланюка бібліотекарем Семенишин О.В.  проведено літературний екскурс по творчості письменника. Він є однією з визначних особистостей в українській літературі XX  століття. Євген Маланюк -  це традиція і модерн, глибина віків та актуальна сучасність народні джерела і світова культура. Бібліотекар розповіла, що він цікавий і як поет і як особистість, його поезія й доля нерозривно поєднані. Поезія завжди залишається вираженням його життя. Усе своє життя Євген Маланюк знаходився в еміграції, але пильно стежив за подіями на Батьківщині. У 1925 році в Польщі вийшла поетична збірка «Стилет і стилос», у 1926 році в Гамбурзі «Гербарій», протягом 1930-39 у Парижі вийшли збірки «Земля і залізо», «Зелена Мадонна», «Перстень Полікрата».У США вийшли його збірки «Влада», «Поезія в одному томі», «Остання весна», поема «П ята симфонія».
 16 лютого 1968 року письменник помер у передмісті Ню-Йорка. Учні  ліцею зачитали вірші  Євгена Маланюка та ознайомилися з  книжковою виставкою: «На перехресті слава розіп ‘ятий».
  На закінчення Семенишин О.В. сказала, що неординарна постать Євгена Маланюка збагатить ваш духовний світ, зворушить і схилить вас до зацікавленого діалогу, прислужиться вашим роздумам над життям а може, і творчим задумам.