26 лист. 2018 р.

«Голодомор 1932 - 1933 року - біль серця всієї України»

В  історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця, одна з найстрахітливіших сторінок з історії України - це голодомор.  Про ці страшні події  26 листопада з  учнями  ліцею II - курсу  проведена  година реквієм: «Голодомор 1932 - 1933 року - біль серця всієї України».
Ведучі озвучили статистику цього страшного штучного геноциду, але скільки жителів у селі, у районі забрав голодомор і до сьогодні невідомо. Голод, який поширювався протягом 1932 року набув найстрашнішої сили на початку 1933 року.  Першими гинули чоловіки, пізніше -  діти ,  останніми - жінки. Але , перш ніж померти, люди часто божеволіли, втрачаючи своє людське єство.
Діти пом’янули, хоча із запізненням у декілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янули і знайшли в собі сили пройти за ними дорогою їхньої хресної путі, переглядаючи мультимедійний фільм «Запалимо свічу пам‘яті разом».
На закінчення зав. бібліотекою Ільків Г. В. сказала, що дітям треба задуматись над тим, що пережив наш український народ, і щоб таке жахіття більше ніколи не повторювалося, слід про все знати і все пам’ятати.
Бібліотекою оформлена виставка «Великий голод -  вічний гріх».
   











     


















     








19 лист. 2018 р.

Зима, що нас змінила

У рамках проведення заходів до п'ятої річниці Революції гідності 19 листопада 2018 р.  в приміщенні  бібліотеки для юнацтва з учнями Надвірнянського ліцею (IV-ті курси)  проведено виховний захід "Революція Гідності: пам'ятаємо..." 
Учні ліцею зібралися щоб вшанувати пам’ять Героїв Майдану і Воїнів Захисників, які загинули за світле майбутнє України. Ведучі розповіли, що революція Гідності відбулася не лише у політичному життя країни , а відбулася у них самих у їхній свідомості, адже Україна - це територія гідності і свободи. Сотні українців студентів відстоювали право на краще життя на Майдані Гідності, продемонструвавши свою європейкість, гідність, своє прагнення до свободи.
Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих хто залишив життя земне у 2012 - 2014р.р.. Ця подія сколихнула ввесь світ, не залишила байдужою жодної душі. Ці події навіки закарбувалися в серцях, у наших, та історії нашої Батьківщини, єдиної, неподільної, Соборної України.
  Учениця ліцею виконала пісню «Нашим героям».
Діти розказали, що вірять у світле, щасливе майбутнє України. Тому кладуть часточку свого серця, своєї душі, своїх умінь на бік правди і світла.
Хвилиною мовчання вшановано невмирущу пам’ять про загиблих небесного війська. Тож хай палають свічі пам’яті, душевного болю і жалю… .
Учням  було продемонстровано фотопрезентацію "Герої не вмирають".













      
   








           

9 лист. 2018 р.

Поетичний зорепад Світлани Ткачук

9 листопада у Надвірнянській міській бібліотеці для юнацтва відбулася презентація нової книги поетеси Світлани Ткачук «Нитка для Тисея». Присутні свята мали змогу познайомитися з поезією Світлани Ткачук, послухати її вірші, поділитися думками про поезію,  а також своїми враженнями.
У житті є чимало людей зустріч з якими приносить особливу радість,  задоволення, поговоривши з ними, ніби води нап’єшся з чистої криниці, станеш щедрішим, багатшим душею. До таких людей належить наша краянка, поетеса, член літературної студії «Бистрінь» імені Нестора Чира -  Світлана Миколаївна Ткачук.
Ведучі Мартинюк Ірина Пнівська ЗОШ,  Гуш Діана ЗОШ № 3, Депутат Денис ліцей, розповіли, що п. Світлана талановита особистість, чудова жінка, авторка першої книги «Осіння партитура», лагідна,  енергійна, цілеспрямована, дуже вимоглива до себе така ж як і її поезія. Вона любить життя, любить людей, любить свій рідний край, віддана своїй роботі, викладач української мови, глибоко-національна і з любов’ю відноситься до рідного слова.
Учні Томаш Ольга ЗОШ № 3, Жмур Анастасія Пнівська ЗОШ, декламували вірші із нової збірки «Нитка для Тисея» та виконали пісні гурту KAZKA  “Плакала» та пісню про Україну.
Авторка книги розповіла, як народжувалася її книга «Нитка для Тисея». Процес творення цієї книги  приносив мені величезну насолоду, світлу радість: «Я вдячка Богу , що спізнала магію слова».
Колеги по роботі та шанувальники творчості п. Світлани привітали її з народженням нової книги та побажали їй творчих злетів у написанні нових книг.
Присутні мали змогу переглянути відео-відгуки Івано-Франківських поетів та критиків, Барана Є. , Пушкар В., Присяжнюка В. ,  Бенюка Р., Ткачівського Я., та  фільм -інтерв’ю Світлани Ткачук.